معرفی روفرشی یزد

ما در این مطلب به معرفی روفرشی یزد خواهیم پرداخت. جهت آشنایی با این محصول و قیمت روفرشی یزد با ما همراه باشید.

سابقه تولید روفرشی در یزد به ۵۰ سال پیش باز می گردد و یکی از صنایع مهم در استان یزد محسوب می شود. روفرشی، برگرفته از طرح و نقش گلیم و فرش دستی است که بیشترین تولیداتش با اختصاص ۹۰درصد سهم بازار متعلق به استان یزد است. نقوش و طرح‌های ایرانی با تاثیرپذیری از ذهنیت‌های فرهنگی نظیر نژاد، قوم، منطقه، آداب و رسوم و آئین، هویت بخش صنعت روفرشی در ایران است.

همچنین دبیر انجمن صنایع نساجی استان یزد می گوید: هم اکنون ۱۶۰ واحد تولید روفرشی با ظرفیت تولید سالانه یکصد میلیون مترمربع در استان فعال است. اگرچه این روزها نیاز بازار ایران از طریق واردات روفرشی کشدار ترک و دیگر انواع آن نیز تامین می‌شود، اما این واردات سهم بسیار کمی را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

نساجان یزدی نیم قرن پیش دست به کار تولید محصولی شدند که امروز نه تنها در ایران بلکه شهر ت. جهانی دارد.
این محصول زیبا و کم نظیر که با مواد اولیه ۱۰۰درصد ایرانی در حال تولید است و اگر حمایت بیشتری از این بخش شود، تولید و صادرات آن تا سه برابر افزایش خواهد یافت. در حال حاضر روفرشی یزد به چندین کشور از قبیل کشور‌های قرقیزستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی، پاکستان، افغانستان، قطر، کشور‌های آسیای میانه، عراق و عمان صادر می شود. قیمت روفرشی با توجه به کیفیت و وزن آن متفاوت می باشد.

روفرشی گزینه خوبی است که احتمالا اغلب بچه‌دارها برای فرار از امر و نهی فرزندانشان از فعالیت‌های منحصر به فرد کودکانه، سراغ آن رفته‌اند. توجه داشته باشید برای تمیز ماندن قالی تا حد امکان و در زمان هایی که مهمان ندارید روی قالی را با روفرشی بپوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up