روفرشی|صادرات رورشی

مختصری درباره صادرات روفرشی

یکی از محصولات داخلی مهم در بخش صادرات کشور روفرشی ایرانی است. این محصول به کشورهای مختلفی صادر می شود. این محصول را شزکت های تولید کننده زیادی در سراسر کشور تولید نموده و سپس در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نمایند. این محصول دارای تنوع طرح و رنگ و در مدل های گوناگون تولید و عرضه می شود.این تنوع طرح و رنگ باعث شده تا یکی از پرطرفداراترین و بهترین کالاهای ایرانی به شمار رود.

یکی از کشورهای وارد کننده روفرشی ایرانی کشور عراق است. این کشور یکی از بهترین بازارها برای فروش این محصول است این کشور بزرگترین و بهترین بازار برای تولید کنندگان و صادرکنندگان روفرشی ایرانی است.

قیمت روفرشی در ایران و کشورهای وارد کننده تا حدی تفلوت دارد و قیمت را شرکت های تولیدکننده و صادرکنندگان محصول تهیین نرخ می کنند.

صادرات این کالا اغلب توسط کارخانه های تولید کننده  صورت می گیرد و عمده ترین سود حاصل از صادرات به این کارخانجات خواهد رسید.

در کنار تولیدی ها، شرکت های گوناگون دیگری هم هستند که روفرشی ارزان صادراتی را به عراق در اندازه های روفرشی ۶ متری و روفرشی ۹ متری، ارسال می کنند.

قطب اصلی تولید روفرشی در ایران شهر یزد می باشد. که بیش از ۹۰ درصد سهم تولید بازار را به خود اختصاص داده است و تقریبا ۱۶۰ واحد تولیدی در استاد یزد وجود دارد. روفرشی یزدی معروفترین نوع روفرشی در بین تولید کنندگان است و درصورتی که مورد حمایت بیشتر قرار گیرد افزایش سه برابری صادرات از این استان خواهیم داشت.